12 хитрощів, які допоможуть зацікавити дітей читанням


26 . 03 . 2020


 

 

 

 

12 хитрощів, які допоможуть зацікавити дітей читанням

Учені з усього світу давно довели, що читання має безліч користі для людини: воно не лише покращує пам`ять, розвиває фантазію, а й часто допомагає зняти стрес та відволіктися від рутини. Але як зацікавити дітей книгами, особливо в час, коли електронні технології на кожному кроці? Це питання турбує багатьох батьків. І ось кілька порад, як це зробити ;)

1. Покажіть власний приклад. Якщо дитина бачитиме, що ви зацікавлені книгами, вона теж захоче дізнатися, чим же вас так вабить читання. А літературний світ в усьому його різноманітті точно не залишить маля байдужим :)

2. Читайте маляті вголос, при цьому використовуйте смішні голоси. Книги наповнені масою різних цікавих персонажів й образів. Проявіть трішки фантазії та покажіть це різноманіття варіацією голосу й інтонації. Це неодмінно зацікавить дитину більше, аніж монотонне читання навіть найзахопливішої історії.

3. Дозвольте дітям лягати спати трішки пізніше, якщо цей додатковий час вони використають для читання. Повірте, чимало дітлахів, які ще мають багато енергії та не хочуть йти в ліжко, зацікавляться таким варіантом. Загалом читання перед сном – чудова практика, яка має безліч переваг, і не тільки для дітей ;)

4. Запропонуйте почитати книги перед переглядом екранізації. Усі ми знаємо, що книга завжди є повнішою та яскравішою, аніж фільм, знятий за її мотивами. Поясніть це й дитині. Вінні Пух чи Гаррі Поттер – немає значення. Спершу читайте книгу, тоді дивіться кіно. А врешті знайомство з новою історією можна завершити обговоренням одного й іншого :)

5. Дозвольте дітям самостійно обирати книги, будь-то комікси, ілюстровані книжки, фентезі абощо. Нехай вони мають вільний доступ до вашої бібліотеки і знають, що завжди можуть обрати книжку до настрою. При цьому слідкуйте, аби книжкову поличку постійно поповнювали нові історії. І якщо ваш малюк обожнює книжки, наприклад, про котиків – гарантуйте йому широкий вибір таких «котячих» творів ;)

6. Відмовтесь від заохочення чи винагородження дітей черговими іграшками чи цукерками, натомість віддайте перевагу книгам.

7. Книги значно краще впливають на розвиток уяви, аніж телебачення. Тому обмежте час перебув @ Світ дитячої книги - дитячі бібліотеки м. Кременчук

 

 

 

 


Долучайтеся!